Video

Videa z Marketing Managementu 2015

Peter Field, Marketing & Communications Strategy: Kvartální KPI radost do marketingu nepřinesou, 6 měsíců je minimum

Krátkodobými plány snad dočasně podpoříte prodej, ale trh si nezískáte. Data případových studií z celého světa to jasně ukazují. Jestli chcete dělat “marketing” a ne jen “selling”, je třeba myslet a plánovat pár tahů dopředu. Jen tak správně vyhodnotíte kampaně, které pracují s emocemi, pocity a vnímáním značky a které se prokazatelně vyplatí. Pokud se ovšem nedíváte jen optikou kvartálních nebo půlročních plánů. Kde začít? Rozdělte si rozpočet: 60 % dejte na budování značky a zbytek na podporu prodeje. Data vám a vašemu strážci EBITDA časem ukáží, že lze prodávat více a nebo i za vyšší ceny. A taky nevěřte tomu, že tradiční média jsou mrtvá a že je třeba se soustředit jen na digitál, ani tomu, že musíte být “jiní”.
cara
Martin Oetting, trnd Group: 4 motivátory, kterými přimějete zákazníky, aby dělali marketing s vámi

Vytvořte svým zákazníkům smysluplný prostor a oni ho vyplní. Musí ale 1) vidět smysl v tom, co po nich chcete, 2) mít možnost zvolit si cestu realizace a musí vám uvěřit, že 3) je považujete za kompetentní, tj. věříte, že vám mohou pomoci a také že 4) jejich aktivita může mít skutečný dopad na váš byznys. A nikdy je neplaťte. Relevantní výsledky dostanete výhradně od vnitřně motivovaných, ne od zaplacených zákazníků. Kampaně s jejich účastí přitom lze dělat i v malém, jako doplněk, který vnáší do ostatních marketingových aktivit potřebnou synergii.
cara
Catalin Dobre, McCann Romania: Příběh vaší další kampaně už je napsaný

Jako by snad nic snazšího nebylo. Najdete pasáčka vysoko v horách, dáte mu do ruky chytrý telefon a ukážete mu: tohle je Facebook. O zbytek se už postarají postupně se rekrutující fanoušci sami. Dělat marketing s lidmi a pro lidi má zjevně pozitivní dopad na prodeje a popularitu značky. Stačí se jen koukat kolem sebe a hledat zajímavé příběhy. Velmi funkční se ukazuje propojení virtuálního světa s reálným životem. Pomáhejte vytvářet a sdílet příběhy skutečných lidí. Opravdovost zajistí atraktivitu a online technologie popularitu.
cara
Lukáš Cankař, ŠkoFIN: Co přinesl kampani Milan Šteindler

Urvat pozornost diváků je kumšt. Ale když si našetříte na hvězdné obsazení reklamního spotu, máte z části odpracováno. Nejenže zkušený herec má spoustu vlastních nápadů jak reklamu vylepšit, ale ještě se u výroby pobavíte. Je to investice, která se ŠkoFINu prý vyplácí. Pochopitelně je řeč o kampani, která sleduje cíle v delším - cca tříletém - horizontu.
cara
Hana Kovářová, Raiffeisenbank: Jak se zeptat klientů, co si o vás myslí

Slova „hlavy marketingu Raifky“ naznačují, že vyšší konkurence a úbytek klientů konečně probral bankovní domy z letargie. V Raiffeisenbank jsou na dobré cestě: už mají své oddělení zákaznické zkušenosti, které pracuje se zákaznickými mapami a klientskými deníčky. I díky nim začínají s klientem skutečně rozmlouvat a ne o tom jen mluvit. Informace, které jim deníčky zákazníků přinášejí, jsou prý k nezaplacení. A to je vyplňují neplacení dobrovolníci.
cara
Tomáš Drtina, GFK CZ&SK: Faktory úspěchu české a slovenské reklamy

Společným jmenovatelem těch nejúspěšnějších reklam jsou pozitivní emoce. Dobře funguje vytvoření přátelské atmosféry a rozhodující je také důvěryhodnost. Zajímavé je, že některé reklamy se jeví jako velmi úspěšné u jedné části populace (zřejmě cílové skupiny) zatímco u jiné budí nevoli. O úspěchu lze pak diskutovat. I když naplní stanovené cíle, otázkou zůstává, co taková kampaň zasela a co z toho jednou vyroste. Každopádně se ukazuje, že oblíbené reklamy jsou spíše ty s dlouhodobějšími cíli, zaměřené například na budování značky.
cara
Atmosféra konference Marketing Management 2015

Konference Marketing Management (14. 5. 2015) v Divadle Archa letos v radostném duchu. Divadelní sál a okolní prostory obsadilo více než 200 marketingových ředitelů, specialistů marketingu a komunikace, zástupců managementu a majitelů firem, kteří se zamýšleli nad tím – JAK DO MARKETINGU VRÁTIT RADOST.
cara

Blue Events, sekretariát konference: Hlubočepská 38c, 152 00 Praha 5, Česká republika | email: info@BlueEvents.eu 
Infolinka pro účastníky: +420 222 749 841 | Infolinka pro zájemce o propagaci: +420 737 250 356


O BLUE EVENTS
Název subjektu: Blue Events, s.r.o. | IČO: 25737392 | DIČ: CZ25737392 | Datová schránka: ch7r23k | Sídlo: Praha 9, Vysokovská č.p. 1336, PSČ 19300 (Místo podnikání: Praha 5, Hlubočepská 38c, PSČ 152 00)
Spisová značka: C 65675 vedená u rejstříkového soudu v Praze
Bankovní spojení: ČSOB, Praha 1, č.ú. 900625233/0300, IBAN CZ63 0300 0000 0009 0062 5233 (BIC/SWIFT- CEKOCZPP)